З історії клубу

У 1895 році в Дюссельдорфі був заснований гімнастичний клуб під назвою Turnverein Flingern (за назвою колишнього передмістя, а сьогодні одного з міських районів). Трохи згодом з`явилися ще два клуби - Dusseldorfer Fussballklub Spielverein і FK Alemania 1911. У 1919 році всі три організації об`єдналися під назвою Dusseldorfer Turn - und Sportverein Fortuna ( «Дюссельдорфер Турн - унд Шпортферайн Фортуна»).

Відео: Воротарська тренування. Фк Фортуна 04-05

У 1933 році команда «Фортуна» стала чемпіоном Німеччини. Саме цей рік став пікової точкою в історії розвитку клубу. На фінальних змаганнях гравці команди не пропустили жодного м`яча в свої ворота. Матч з «Форвертс-Разеншпорт» (Гляйвіц) завершився з рахунком 9: 0- гра з «Армінією» (Ганновер) - з рахунком 3: 0- з Айнтрахтом (Франкфурт-на-Майні) - 4: 0- з «Шальке 04 »- 3: 0.

Після сезону 1996-1997 року футбольний клуб вилетів з вищої ліги Німеччини і грав в нижчих лігах. У сезоні 2011-2012 клуб домігся третього місця у Другій Бундеслізі, а потім у впертій боротьбі завоював право знову грати у вищому дивізіоні після 15-річної перерви.

Відео: Фінал. " Шкіряний м`яч 2017 "2004-2005 р.н. " фк Фортуна

Саме в цьому сезоні команда отримала не найутішнішу славу через витівки своїх уболівальників. Другий стиковий матч з клубом «Герта» (Берлін) проходив на домашньому майданчику «Фортуни», в Дюссельдорфі. Гра кілька разів переривалася через хуліганство вболівальників, які трохи зарано почали святкувати очевидний вже на той момент вихід «Фортуни» в Бундеслігу. Одна з таких акцій фанатів перервала матч більш ніж на 20 хвилин.

Поліції довелося буквально відвойовувати поле у ​​щасливих уболівальників.

Пізніше «Герта» подала позов на результати матчу в спортивний арбітражний суд у Франкфурті-на-Майні. Проте суддя Ханс Лоренц вважав претензії берлінців необгрунтованими і залишив підсумки гри без змін.

Гравці і досягнення

В різний час в складі команди «Фортуна» виступали такі футболісти, як Клаус Аллофс, Томас Аллофс, Юпп Дерваль, Тоні Турек, Дарко Панчев, Сергій Юран, Дмитро Буликін, Ігор Добровольський, Андрій Воронін та інші.

У 2011 році клуб уклав контракт з туніським гравцем Карімом Ауад. Згідно з умовами договору, Ауад повинен був виступати за «Фортуну» до літа 2013 року. Однак уже в грудні 2011 року контракт був розірваний. Як офіційна причина керівництво клубу назвало мовний бар`єр, через який футболіст не міг взаємодіяти з командою.

Головним досягненням клубу на сьогоднішній день залишається титул чемпіона Німеччини 1933 року.

Двічі (у 1979 і в 1980) команда завойовувала Кубок Німеччини. У 2009-му ставала срібним призером Третьою ліги Німеччини.