Етимологія слова «гандбол» проста. Так, hand з англійської перекладається як рука, а ball - м`яч. Відповідно, в гандбол грають руками з м`ячем. Відмінність гандболу від Бескетбол в тому, що в першому виді передбачені ворота, а не кільце. Гандбол інакше називають грою «ручний м`яч».

Відео: Гандбол. Посібник про те, як пробити гандбольний м`яч ШВИДКО І ЯКІСНО

Якщо матчі по футболу або пляжного волейболу можна влаштувати на відкритому повітрі, то гандбол дозволяється проводити тільки в закритому приміщенні. Майданчик для цього виду спорту має свій розмір 40 на 20 метрів. М`яч вагою 425-480 г використовується чоловіками, а ось тяжкість снаряда для жінок становить 325-380 грамів. Гра включає в себе два тайми, яким відводиться по 30 хвилин кожному. Перерва між таймами 10 хвилин.

Мета спортивної гри: закинути м`яч в ворота суперника. Ближче шести метрів підходити до воріт і кидати не можна, інакше гол не зарахують. Польові гравці грають в м`яч руками. Команда, що забила більше голів, виграє. Голкіпер команди може захищати ворота будь-якими частинами тіла.

Відео: Королівські гандболісти показали командну гру

Якщо в матчі буде нічия після того, як закінчаться два тайми, призначаються два додаткових овертайму по 5 хвилин. У разі рівного рахунку призначають ще один тайм, а якщо і після нього залишиться нічия на табло, то буде призначена серія штрафних кидків і обидві команди зроблять по 5 ударів у ворота суперника з семиметрової позначки.

В сучасний час існують професійні гандбольні ліги. Проводяться серйозні великі турніри з цього виду спорту. Такі як чемпіонати світу та Європи.

Відео: Гандбол. Українська Суперліга. ЦСКА Київ - ЗНТУ-ЗАС Запоріжжя. трансляція 16/12/2016

В цей вид спорту грають як чоловіки, так і жінки. Гандбол входить в програму літніх Олімпійських ігор.